17. 4. 2023
Užitečné tipy

Mýty o důchodech II.

Jaké další mýty kolem důchodů slýcháváme?

V druhém díle této série článků odkryjeme další nepravdy, které se kolem tématu důchodů objevují. Je totiž důležité mít v těchto záležitostech co nejdříve jasno, aby vám zbytečně neunikly informace, které by vedly k horšímu zajištění ve stáří.

Osobní vyměřovací základ nemůže být nižší než minimální mzda.
Ne, může! Především OSVČ, kteří platí minimální zálohy na sociální pojištění se budou potýkat s velmi nízkým vyměřovacím základem.

Vysoká daň z příjmů znamená vysoký důchod.
Opravdu ne! Starobní důchod se vypočítává pouze z příjmů, ze kterých bylo odvedeno sociální pojištění, což se například v případě pasivních příjmů (např. příjmy z kapitálového majetku, z prodeje nemovitých či movitých věcí nebo příjmy z nájmu) neodvádí. Tyto pasivní příjmy, i když z nich byla zaplacena daň z příjmu fyzických osob, nemají na výpočet státního starobního, invalidního, vdovského nebo sirotčího důchodu vliv.

Prodejem bytu si zvýším důchod.
Bohužel to tak není! S prodejem nemovitosti není spojený poplatek za sociální pojištění.

Zajímá vás objasnění dalších důchodových mýtů? Pečlivě nás sledujte, protože již brzy pro vás budeme mít další díl! Nezapomeňte si přečíst i první část mýtů, pokud jste ji ještě nečetli. Překvapil vás některý z dnešních mýtů? Napište nám do komentářů na sociálních sítích!

Sdílej článek

Podobné články


Spolupracujte s námi a získejte

Partnera ve finančním světě

Budeme tu pro vás v jakékoliv situaci. Nezáleží na tom, jestli chcete investovat nebo jste se ocitli v neočekávané situaci a potřebujete naši pomoc. Společně vše vyřešíme.

Více času na rodinu

Čas je nejcennější komoditou, kterou všichni máme. Postaráme se o to, abyste neztráceli čas srovnáváním či sjednáním finančních produktů a vše zařídíme za vás.

Širokou nabídku produktů

Zatímco pojišťovna nebo banka vám může nabídnout pouze její produkty, my vám srovnáme možnosti všech.

Řešení pro každou situaci

Umíme i to, co jiní ne. Třeba služby pro velké firmy nebo pomoc se získáním dotací. Pro jakoukoliv situaci navrhneme možná řešení.