7. 5. 2024
Finanční trendy

Pojištění dětí přehledně

Klid pro vás i vaše ratolesti.

Přemýšlíte o pojištění svého dítěte, ale neznáte všechny možnosti? Máme pro vás přehled toho, jak pojištění u dětí vypadá.

Pojištění dětí vám může zajistit finanční pomoc v případě neočekávaných událostí, jako je úraz, nemoc nebo invalidita. Na trhu existuje celá řada produktů dětského pojištění, a proto je důležité vybrat si ten, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a požadavkům.

Pojištění dětí se dělí na dvě hlavní kategorie: základní a doplňková. Základní pojištění kryje nezbytné potřeby, zatímco doplňková pojištění nabízí rozšířenou ochranu ve specifických oblastech.

Základní pojištění:
Životní pojištění: V případě úmrtí dítěte vám pojišťovna vyplatí pojistné plnění, které můžete použít na pokrytí pohřebních nákladů, splacení dluhů, zajištění budoucnosti vašich dětí apod. Pojistnou částku si můžete zvolit sami v závislosti na vašich potřebách.
Pojištění odpovědnosti za škodu: Kryje škody, které vaše dítě způsobí někomu jinému. Pojišťovna pak uhradí škodu, kterou vaše dítě způsobí, ať už se jedná o rozbití výlohy v obchodě, poškození cizího auta nebo zranění jiné osoby. V některých případech se toto pojištění automaticky vztahuje na děti v rámci pojištění domácnosti rodičů. Důležité je si uvědomit, že toto pojištění kryje pouze škody způsobené neúmyslně.

Doplňková pojištění:
Pojištění úrazu: Kryje následky úrazů, jako jsou zlomeniny, popáleniny, vykloubení, bodné rány a další. Pojistné plnění se používá na úhradu lékařských výloh, rehabilitace, případně i na kompenzaci bolestného a ztížení společenského uplatnění.
Pojištění v případě hospitalizace: Většina pojištění úrazu zahrnuje i denní odškodné za dobu hospitalizace. Výše odškodného se liší v závislosti na zvolené pojistné částce a pojistných podmínkách.
Pojištění nemocí: Kryje náklady na léčbu vážných nemocí, které postihnou vaše dítě. Pojistné plnění se používá na úhradu lékařských výloh, léků, případně i na kompenzaci výpadku příjmu rodičů, kteří se o nemocné dítě musejí starat.
Pojištění pobytu v zahraničí: Kryje výdaje na lékařskou péči, hospitalizaci, repatriaci a další výdaje spojené s pobytem v zahraničí v případě úrazu nebo nemoci. Je důležité si uvědomit, že základní cestovní pojištění nemusí vždy stačit a je potřeba sjednat si i pojištění úrazu a pojištění odpovědnosti za škodu.
Pojištění úrazového úmrtí: V případě úrazového úmrtí dítěte vám pojišťovna vyplatí vyšší pojistné plnění.
Pojištění kritických nemocí: V případě diagnózy závažné nemoci, jako je rakovina, leukémie, mozková mrtvice a další, vám pojišťovna vyplatí jednorázové pojistné plnění.
Pojištění odškodnění za trvalé následky úrazu: V případě trvalých následků úrazu, jako je snížení pracovní schopnosti, invalidita apod., vám pojišťovna vyplatí pojistné plnění.
Pojištění sportovního úrazu: Kryje specifické úrazy, které se mohou stát při sportu.
Pojištění jazykových kurzů: Kryje storno poplatky v případě, že dítě onemocní a nemůže se zúčastnit jazykového kurzu.
Pojištění výbavy na letní tábory: Kryje poškození nebo ztrátu výbavy dítěte na letním táboře.

Kolik stojí pojištění dětí?
Cena pojištění dětí se liší v závislosti na:
Věku dítěte: Čím je dítě starší, tím je pojištění dražší.
Rozsahu pojištění: Základní pojištění je levnější než pojištění s doplňkovými krytími.
Výši pojistné částky: Čím vyšší je pojistná částka, tím je pojištění dražší.
Zdravotního stavu dítěte: Děti s chronickým onemocněním obvykle platí za pojištění více.

Jak si vybrat pojištění dětí a na co si dát pozor?
Při výběru pojištění dětí je důležité pečlivě zvážit:
Vaše potřeby a požadavky: Jaká rizika chcete pojistit? Kolik peněz si můžete dovolit platit za pojištění?
Rozsah pojištění: Jaká krytí zahrnuje základní pojištění a jaká doplňková krytí si můžete sjednat?
Výši pojistné částky: Kolik peněz by vám pojišťovna vyplatila v případě pojistné události?
Výluky z pojištění: Kdy pojišťovna plnění neposkytuje?
Renomé pojišťovny: Jaké má pojišťovna zkušenosti s vyplácením pojistných plnění?

Doporučujeme vám porovnat nabídky více pojišťoven, abyste si vybrali to nejvhodnější pojištění pro vaše dítě. Naši specialisté vám samozřejmě rádi pomohou najít ty nejlepší produkty a společně s vámi je i pro vaše děti zařídí. Stačí se nám ozvat.

*Rodiče často uzavírají nevýhodné dětské pojistky, v nichž je kladen silný důraz na spořící složku, čímž vycházejí podstatně dráž než klasické spořící finanční produkty. Ve výsledku takové komerční připojištění nejenže nenabízí krytí vážných rizik, ale nevyplatí se ani z hlediska spoření. Investiční složka u pojištění dítěte by měla být vždy až na druhém místě, protože výhodněji spořit se dá prostřednictvím pravidelného investování nebo spoření.

Sdílej článek

Podobné články


Spolupracujte s námi a získejte

Partnera ve finančním světě

Budeme tu pro vás v jakékoliv situaci. Nezáleží na tom, jestli chcete investovat nebo jste se ocitli v neočekávané situaci a potřebujete naši pomoc. Společně vše vyřešíme.

Více času na rodinu

Čas je nejcennější komoditou, kterou všichni máme. Postaráme se o to, abyste neztráceli čas srovnáváním či sjednáním finančních produktů a vše zařídíme za vás.

Širokou nabídku produktů

Zatímco pojišťovna nebo banka vám může nabídnout pouze její produkty, my vám srovnáme možnosti všech.

Řešení pro každou situaci

Umíme i to, co jiní ne. Třeba služby pro velké firmy nebo pomoc se získáním dotací. Pro jakoukoliv situaci navrhneme možná řešení.