Vyplácení renty

Přemýšlíte o tom, že byste si začali spořit na důchod, ale nemáte představu, jakou částku si odkládat?

Pokud se nechcete ve stáří spoléhat pouze na výplatu starobního důchodu, tak doporučujeme začít přemýšlet o doplňkovém penzijním spoření. U investic obecně platí, že čím dříve začnete, tím méně vás bude dosáhnutí cílové částky měsíčně zatěžovat.

Ukážeme si to na příkladech:

25letý člověk, který chce mít na důchod našetřené 3 mil. Kč, aby mu ke starobnímu důchodu chodila ještě renta 16 500 Kč, bude muset spořit měsíčně cca 1 924 Kč. Naproti tomu 45letý člověk bude muset každý měsíc odkládat 7 119 Kč, aby dosáhnul stejné naspořené částky jako ten 25letý.

30letý člověk, který chce mít na důchod našetřený 1,5 mil. Kč, aby mu ke starobnímu důchodu chodila ještě renta 8 333 Kč, bude muset spořit měsíčně cca 1 286 Kč. Naproti tomu 50letý člověk bude muset každý měsíc odkládat 5 545 Kč, aby dosáhnul stejné naspořené částky jako ten 30letý.

Setkáváme se samozřejmě s tím, že klienti mají pocit, že na spoření jim již nezbývají prostředky. V mnoha případech záleží pouze na odborné pomoci našich specialistů, kteří s vámi vaši finanční situaci proberou a společně po úpravě rozpočtu najdou cestu, jak můžete myslet a spořit na svoji budoucnost.

Díky našim zkušenostem a široké síti obchodních partnerů vás rádi provedeme tématem investování a a poradíme vám možné postupy, jak si jednou užít klidnější stáří.

Sdílej článek

Podobné články


24. 10. 2022
Pokud přemýšlíte o investování, ale potřebovali byste si nejdříve rozšířit obzory a zjistit, co by vám vyhovovalo, tak se na nás neváhejte obrátit.

Spolupracujte s námi a získejte

Partnera ve finančním světě

Budeme tu pro vás v jakékoliv situaci. Nezáleží na tom, jestli chcete investovat nebo jste se ocitli v neočekávané situaci a potřebujete naši pomoc. Společně vše vyřešíme.

Více času na rodinu

Čas je nejcennější komoditou, kterou všichni máme. Postaráme se o to, abyste neztráceli čas srovnáváním či sjednáním finančních produktů a vše zařídíme za vás.

Širokou nabídku produktů

Zatímco pojišťovna nebo banka vám může nabídnout pouze její produkty, my vám srovnáme možnosti všech.

Řešení pro každou situaci

Umíme i to, co jiní ne. Třeba služby pro velké firmy nebo pomoc se získáním dotací. Pro jakoukoliv situaci navrhneme možná řešení.