Změna státní podpory

Od 1. 7. 2024 přichází důležité změny v DPS a PP.

Od letošního července přichází důležité změny v Doplňkovém penzijním spoření a Penzijním připojištění, které ovlivní výši státních příspěvků a podmínky jejich čerpání. Cílem těchto změn je motivovat občany k zodpovědnému spoření na stáří a zajistit jim dostatečnou finanční rezervu v důchodovém věku.


Hlavní změny:

Zvýšení minimálního a maximálního příspěvku pro získání státní podpory: Minimální měsíční příspěvek: 500 Kč (dosud 300 Kč) / Maximální měsíční příspěvek: 1 700 Kč (dosud 1 000 Kč)

Změna výše státního příspěvku: Státní příspěvek bude činit 20 % z měsíčního příspěvku účastníka v rozmezí 500–1 700 Kč.

Ukončení státního příspěvku pro starobní důchodce: Od 1. 7. 2024 nebudou státní příspěvky vypláceny účastníkům, kterým byl přiznán starobní důchod.

Možnost snížení měsíčního příspěvku pro osoby v důchodu: Účastníci, kteří již dosáhli důchodového věku, si budou moci snížit měsíční příspěvek na minimum (100 Kč), aby splnili požadovanou dobu spoření pro výběr naspořených prostředků.

Zvýšení limitu pro daňové zvýhodnění: Daňové zvýhodnění bude možné uplatnit u příspěvků až od 1 700 Kč měsíčně (dosud 1 000 Kč).


Obraťte se na nás a my vám rádi pomůžeme s případným navýšením částky a zodpovíme dotazy týkající se těchto změn.

Sdílej článek

Podobné články


Spolupracujte s námi a získejte

Partnera ve finančním světě

Budeme tu pro vás v jakékoliv situaci. Nezáleží na tom, jestli chcete investovat nebo jste se ocitli v neočekávané situaci a potřebujete naši pomoc. Společně vše vyřešíme.

Více času na rodinu

Čas je nejcennější komoditou, kterou všichni máme. Postaráme se o to, abyste neztráceli čas srovnáváním či sjednáním finančních produktů a vše zařídíme za vás.

Širokou nabídku produktů

Zatímco pojišťovna nebo banka vám může nabídnout pouze její produkty, my vám srovnáme možnosti všech.

Řešení pro každou situaci

Umíme i to, co jiní ne. Třeba služby pro velké firmy nebo pomoc se získáním dotací. Pro jakoukoliv situaci navrhneme možná řešení.