10. 10. 2023
Spoření a investice

Jak snížit rizika při investování

Přemýšlíte, jak moudře investovat a snížit rizika?

Skvělým způsobem, jak snížit riziko při investování, je použití diversifikace investic. Diversifikace znamená rozložení investovaných prostředků do různých typů aktiv a trhů, aby se minimalizovalo riziko ztráty na jednom místě.

Zde je několik způsobů, jak toho dosáhnout:

1. Rozdělení aktiv: Investujte do různých typů aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy, nemovitosti a komodity. Různé třídy majetku mohou reagovat odlišně na různé ekonomické podmínky.

2. Geografická diverzifikace: Investujte do různých geografických oblastí. Světové ekonomiky se mohou vyvíjet odlišně, a tak může být užitečné mít expozici na více trzích.

3. Sektorová diverzifikace: Investujte do různých sektorů ekonomiky. Například technologie, zdravotnictví, energetika atd. Různé sektory mohou reagovat různě na všelijaké události.

4. Časová diverzifikace: Investujte pravidelně a dlouhodobě. Trhy mohou být volatilní krátkodobě, ale časem mají tendenci růst.

5. Použití investičních fondů: Investiční fondy, jako jsou ETF (Exchange-Traded Funds) a podílové fondy, jsou užitečným nástrojem pro diversifikaci, protože obsahují portfolia různých aktiv.

Pamatujte, že i přes diversifikaci nelze riziko úplně eliminovat, ale lze ho snížit a dosáhnout lepšího vyvážení mezi rizikem a potenciálními výnosy. Také doporučujeme investice konzultovat s finančním poradcem, abyste měli jasné strategie a plán pro své investice.

Sdílej článek

Podobné články


Spolupracujte s námi a získejte

Partnera ve finančním světě

Budeme tu pro vás v jakékoliv situaci. Nezáleží na tom, jestli chcete investovat nebo jste se ocitli v neočekávané situaci a potřebujete naši pomoc. Společně vše vyřešíme.

Více času na rodinu

Čas je nejcennější komoditou, kterou všichni máme. Postaráme se o to, abyste neztráceli čas srovnáváním či sjednáním finančních produktů a vše zařídíme za vás.

Širokou nabídku produktů

Zatímco pojišťovna nebo banka vám může nabídnout pouze její produkty, my vám srovnáme možnosti všech.

Řešení pro každou situaci

Umíme i to, co jiní ne. Třeba služby pro velké firmy nebo pomoc se získáním dotací. Pro jakoukoliv situaci navrhneme možná řešení.