21. 7. 2023
Užitečné tipy

Ze světa financí s Dominikem Baborem

Je tu další Milostivé léto, což je příležitost pro dlužníky získat amnestii.

Během této doby, od 1. 7. 2023 do 30. 11. 2023, můžete zaplatit svůj původní dluh (s případným administrativním poplatkem) a stát vám odpustí sankce, úroky z prodlení a další náklady.

Tentokrát se Milostivé léto III. zaměřuje především na dluhy související se sociálním pojištěním, penále, úroky a dalšími poplatky týkajícími se daní, pokut a exekučních řízení. Tyto dluhy musí být vytvořeny fyzickými nebo právnickými osobami u různých orgánů, jako je Česká správa sociálního zabezpečení, Finanční správa ČR, Ministerstvo financí, Celní správa ČR, soudy nebo Vězeňská služba ČR. Tato amnestie se vztahuje na dluhy, které nebyly zahrnuty v předchozích Milostivých létech.

Abyste mohli využít Milostivé léto 2023, je potřeba provést několik kroků:
1. Zjistěte, jaké nedoplatky máte k 30. 9. 2022 u různých institucí, jako je ČSSZ, Finanční správa ČR, Celní správa ČR, Ministerstvo financí, soudy nebo Vězeňská služba ČR.
2. Podávejte žádosti o odpuštění příslušenství daně a penále z pojistného v období od 1. 7. 2023 do 30. 11. 2023.
3. V období od 1. 7. 2023 do 30. 11. 2023 uhraďte dlužnou částku nebo požádejte o rozložení platby na splátky.

Další detailnější informace najdete na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí: www.mpsv.cz/milostive-leto-iii

Sdílej článek

Podobné články


Spolupracujte s námi a získejte

Partnera ve finančním světě

Budeme tu pro vás v jakékoliv situaci. Nezáleží na tom, jestli chcete investovat nebo jste se ocitli v neočekávané situaci a potřebujete naši pomoc. Společně vše vyřešíme.

Více času na rodinu

Čas je nejcennější komoditou, kterou všichni máme. Postaráme se o to, abyste neztráceli čas srovnáváním či sjednáním finančních produktů a vše zařídíme za vás.

Širokou nabídku produktů

Zatímco pojišťovna nebo banka vám může nabídnout pouze její produkty, my vám srovnáme možnosti všech.

Řešení pro každou situaci

Umíme i to, co jiní ne. Třeba služby pro velké firmy nebo pomoc se získáním dotací. Pro jakoukoliv situaci navrhneme možná řešení.