23. 4. 2024
Finanční trendy

Základ pro důstojné stáří

Podívejme se dnes na poslední pilíř životního pojištění: důchodové pojištění.

To slouží jako příprava na období, kdy už nejste aktivní na trhu práce. Bez něj nebo bez jiných produktů se můžete v důchodu potýkat s finančními problémy a poklesem životního standardu. Vzhledem k prodlužování věku dožití a klesajícímu poměru pracujících k důchodcům se nelze spoléhat pouze na státní důchod.

V České republice existuje několik způsobů, jak si zajistit důchod:
Státní důchodové pojištění: Jedná se o základní systém, do kterého automaticky přispívají všichni zaměstnanci. Výše státního důchodu závisí na délce a výši odvodů.
Doplňkové penzijní spoření (DPS): Jedná se o dobrovolný systém, který vám umožňuje zvýšit si svůj budoucí důchod. Do DPS si můžete libovolně přispívat a stát vám navíc na váš příspěvek poskytne státní podporu.
Dlouhodobý investiční produkt (DIP): Jedná se o nový produkt, který umožňuje investovat do fondů s cílem vytvořit si rezervu na stáří. DIP nabízí daňové zvýhodnění a flexibilní nastavení investic.
Investování: Investování vám může zajistit další příjem v důchodu.

Výběr vhodné strategie závisí na vašich individuálních potřebách a cílech. Naši zkušení specialisté vám velmi rádi pomohou získat přehled o vašich možnostech, vybrat ty správné produkty a nakonec je i zařídit a průběžně kontrolovat.
Neváhejte nás kontaktovat a my vám pomůžeme vybrat si strategii, která vám zajistí bezstarostný a spokojený důchod.

Sdílej článek

Podobné články


Spolupracujte s námi a získejte

Partnera ve finančním světě

Budeme tu pro vás v jakékoliv situaci. Nezáleží na tom, jestli chcete investovat nebo jste se ocitli v neočekávané situaci a potřebujete naši pomoc. Společně vše vyřešíme.

Více času na rodinu

Čas je nejcennější komoditou, kterou všichni máme. Postaráme se o to, abyste neztráceli čas srovnáváním či sjednáním finančních produktů a vše zařídíme za vás.

Širokou nabídku produktů

Zatímco pojišťovna nebo banka vám může nabídnout pouze její produkty, my vám srovnáme možnosti všech.

Řešení pro každou situaci

Umíme i to, co jiní ne. Třeba služby pro velké firmy nebo pomoc se získáním dotací. Pro jakoukoliv situaci navrhneme možná řešení.